Шукати в цьому блозі

суботу, 8 листопада 2014 р.

Символ нашого міста - Альтанка

Історія побудови Альтанки

В кінці ХІХ століття до міста приїхали геологи із Санкт-Петербургу, які вважали, що знайдуть у Сумах поклади нафти. Звернулися до Сумського земства за дозволом проводити роботи по видобутку нафти. Земство дозволило геологам шукати нафту та виділило їм місце для бурління свердловини в центрі міста, перед цією ж земською управою. Проте нафти геологи не знайшли і поїхали з міста. Згодом поклади нафти таки були знайдені на Сумщині, але в Охтирці.
Про свердловину могли б вже і забути, якби не чоловік племінниці Івана Харитоненка Йосиф Ліщинський. У Ліщинського був свій сад, який тепер є міським парком, тому він купив цей шматочок землі зі свердловиною і долучив його до свого саду. Йосиф Ліщинський розпорядився, щоб цю свердловину закрили залізною плитою, а на ній збудували альтанку. Він зробив все це, бо мав надію, що у майбутньому тут таки виявлять поклади нафти.
Архітектором альтанки виступив Матвій Щавельов.
Також з того часу до нашого сьогодення дійшла традиція — кожен рік у альтанці грають духові оркестри.
Є у міста і свої «Сім чудес», куди увійшли вже відома нам Альтанка, Воскресенська, Іллінська і Пантелеймонівська церкви, Спасо- Преображенський і Троїцький собори і церква Святих Петра і Павла.

Найстаріше храмова споруда міста - Воскресенська церква, зведена в стилі бароко в 1702 році. І тут не обійшлося без легенд, згідно з якими в стінах церкви замурували красуню Марію, сестру засновника міста. А все тому, що вона виявилася не просто фатальною жінкою, із спортивного інтересу розбиває серця чоловіків, а й ватажком місцевої банди. А ще саме в Воскресенської церкви зустрічав Петро I Новий рік. Тільки тут були влаштовані гуляння та феєрверки, на які зійшлися подивитися роззяви з усього міста, влаштувавши величезне стовпотворіння.

Немає коментарів:

Дописати коментар